English en
Almedalen

Almedalen 2024

Stockholm Handelskammares experter är självklart på plats under Almedalsveckan 2024.

Vi på Stockholms Handelskammare arbetar för att öka huvudstadsregionens attraktivitet för både företag och människor. Vi brinner för frågor som rör infrastruktur, bostäder, trygghet, entreprenörskap, kreativitet och innovation som påverkar hur staden mår och utvecklas. Vårt mål är att Stockholm ska vara Europas bästa huvudstadsregion 2035.

Välkommen att höra av dig om du är nyfiken på vårt arbete, vill ta ett samtal, eller skulle vilja ha med oss i ett panelsamtal.

Träffa oss i Almedalen

Andreas Hatzigeorgiou

Andreas Hatzigeorgiou

Vd

08-555 100 42

ceo@stockholmshandelskammare.se E-post
Daniella Waldfogel

Daniella Waldfogel

Vice vd och näringspolitisk chef

08-555 100 14

daniella.waldfogel@stockholmshandelskammare.se E-post
Fredrik Erfelt

Fredrik Erfelt

Biträdande näringspolitisk chef

070-560 03 42

fredrik.erfelt@stockholmshandelskammare.se E-post
Carl Bergkvist

Carl Bergkvist

Chefekonom

08-555 100 69

carl.bergkvist@stockholmshandelskammare.se E-post

Karin Emanuelli

Näringspolitisk expert

070-839 02 06

karin.emanuelli@stockholmshandelskammare.se E-post
Frans Elinder

Frans Elinder

Näringspolitisk strateg

08-555 100 22

frans.elinder@stockholmshandelskammare.se E-post
David Stenergard

David Stenergard

Näringspolitisk expert

08-555 100 10

david.stenergard@stockholmshandelskammare.se E-post
Arvid Lodén

Arvid Lodén

Näringspolitisk analytiker

08–555 100 71

arvid.loden@stockholmshandelskammare.se E-post

Mirja Cedercrantz

Näringspolitisk strateg

018–50 29 55

mirja.cedercrantz@stockholmshandelskammare.se E-post
Hugo Mann

Hugo Mann

Marknadschef

08-555 100 15

hugo.mann@stockholmshandelskammare.se E-post

Peter Sandberg

Chief Growth Officer

08-506 126 16

peter.sandberg@stockholmshandelskammare.se E-post
Camilla Nilsson

Camilla Nilsson

Sales & Member Operations Manager

08-555 100 24

camilla.nilsson@stockholmshandelskammare.se E-post

Simon Andersson

Presschef

072-083 66 27

simon.andersson@stockholmshandelskammare.se E-post

Markus Sjöqvist

Kommunikationschef

08-555 100 01

markus.sjoqvist@stockholmshandelskammare.se E-post
Ellen Frostell

Ellen Frostell

Näringspolitisk koordinator 08-555 100 34 ellen.frostell@stockholmshandelskammare.se E-mail